Kultūra / Dziesmu un deju svētki
Melbārde ar izpratni uztver Seiles lēmumu atcelt gājienu

"Noteikti ir nepieciešams svētku rīkotāju vidū padziļināti diskutēt, kāds bija labākais risinājums pēc Mežaparka Dziesmu svētku ģenerālmēģinājuma, tomēr manas kolēģes izglītības un zinātnes ministres Mārītes Seiles lēmumu atcelt gājienu uztveru ar izpratni. Katra bērna dzīvība un veselība ir augstākā vērtība!" komentējot aizvadītās diennakts notikumus XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, norāda kultūras ministre Dace Melbārde.

Laima Slava: Kā ielu deju stils iekļaujas XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos

Mūsdienu dejas žanri – šova, džeza, brīvā deja, hiphops, breiks un skrituļotāji  - visi kopā vienā lielā koncertā „Te mēs [email protected]”. Pirms divdesmit gadiem tas šķistu dīvaini un neiespējami - ko tādu iekļaut skolēnu dziesmu svētku programmā! 2015.gadā tas ir iespējams, dejas un kustību virzienus, ko biežāk redz laukumos, ielās un sacensībās, var iestudēt daudzām deju grupām vienlaikus, veidojot zīmējumu, radot vizuālus efektus un tēlus un, galvenais, nododot skatītājiem enerģiju, ko sniedz mūsdienu deja.

Dziesmu svētku dalībnieki sūdzas par informācijas trūkumu

Svētdien, 12. jūlijā, XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājienā devās tūkstošiem dalībnieku, taču tie kolektīvi, kas izlēmuši gājienā nedoties, sarunā ar Latvijas Televīziju (LTV) pauda satraukumu par informācijas trūkumu.

Svētkos filmēt no gaisa aizliegts

Cerot iemūžināt skaistus skatus no daudzu desmitu metru augstuma, cilvēki arvien biežāk sagādā pamatīgas galvassāpes lidmašīnu pilotiem. Lidojošās kameras izraisījušas vairākus bīstamus incidentus lidostas “Rīga” tuvumā, un Civilās aviācijas aģentūrā atzīst – nozares attīstība ir tālu priekšā tās regulējumam. Tāpēc vērš uzmanību par šo ierīču izmantošanu arī saistībā ar šobrīd notiekošajiem dziesmu un deju svētkiem un citiem vasaras lielajiem pasākumiem.

Pēc vairāku desmitu bērnu saļimšanas mēģinājumā atceļ svētku gājienu

Sestdienas vakarā Skolēnu dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājums tika pārtraukts, jo vairāki bērni ir saļimuši. Mediķi gan neatklāj precīzu skaitu, bet sociālajos tīklos ziņo par vairākiem desmitiem bērnu, kas noģībuši. Tikmēr svētku organizatori nolēmuši atcelt svētdien plānoto svētku gājienu.

Koru finālskatē noskaidroti labākie Latvijas kori

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros 8.jūlijā finālkonkursā tika noskaidroti labākie Latvijas kori. Visās kategorijās piedalījās 73 kori. Koru sniegumu vērtēja trīs žūrijas komisijas sastāvi.

Noskaidroti labākie skolēnu pūtēju orķestri

7.jūlijā finālkonkursā Rīgā tika noskaidroti labākie skolēnu pūtēju orķestri. Visās trīs grupu kategorijās piedalījās 23 pūtēju orķestri. Pūtēju orķestru sniegumu vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā ir Ots Kasks (Ott Kask, Igaunija), Helēna Sinisalo (Helena Sinisalo, Somija), Kazis Daugela (Kazys Daugela, Lietuva), Jānis Retenais un Guntis Kumačevs.

LTV pārraidīs nozīmīgākos Skolēnu dziesmu svētku notikumus

"LTV - Tava Dziesmu svētku televīzija!" - ar šādu moto XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus atklāj Latvijas Televīzija (LTV). Svētku nedēļā no 6. līdz 12.jūlijam LTV trijās platformās LTV1, LTV7 un ltv.lv, kā arī sabiedrisko mediju portālā lsm.lv tiešraidēs un ierakstos pārraidīs nozīmīgākos XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku notikumus.

Skolēnu dziesmu svētku logo - bērna iedvesmas auglis

Viņas meitiņa grafikas darbiem ik reizi kāroja pielikt arī savu roku, tos rūpīgi parakstot ar apaļām nullītēm. Turpat blakus viņa klusām boksterēja un iesaucās: "Ola!" Viņas mamma, māksliniece Elīna Elere, neatraujot zīmuli no papīra, uzzīmēja gaili. "Grafikas darbnīcas" mākslinieces radītais tēls kļuvis par XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku logo.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti