Kultūra
Recenzija filmai «Zāģeri»: Viss sarežģītais ir vienkāršs
Ivara Zviedra jaunākā pilnmetrāžas dokumentālā filma “Zāģeri” pirmizrādi piedzīvoja šī gada 1.decembrī. Filma jau režisoram raksturīgā veidā stāsta par “vienkāršo cilvēku ikdienu”. Taču šis apzīmējums “vienkāršais” ir pretrunīgs un visai negodīgs pret filmas varoņiem, jo savā būtībā tie nemaz nav “vienkārši”, gluži pretēji – sarežģīti, savos lēmumos šaubīgi un mazliet dzīves nomākti. Lai gan sākumā filma vedina skatītāju domāt, ka tā būs par lokālu problēmu mežsaimniecības nozarē, neilgi pēc tam kļūst skaidrs, ka sarežģītā darba problēma slēpj Zviedrim tik ļoti interesanto cilvēku.
Dramaturgu teātris pārbūvē telpas
Lielus pārbūves darbus uzsācis Dramaturgu teātris. Saskaņā ar vērienīgo ieceri, jaunajā gadā teātris aizņems plašākas telpas, tas būs vieglāk sasniedzams skatītājiem, izrāžu mēģinājumi un studiju nodarbības notiks piemērotākās telpās, nodrošinot aktieriem, režisoriem un studiju audzēkņiem labākas radoša darba iespējas.
Reiks publisko otro singlu no gaidāmā debijas albuma
Hiphopa izpildītājs Reiks (Arvis Reiks) publiskojis otro singlu no 2018.gada pavasarī gaidāmā debijas solo albuma. Dziesmas "Pie manis" videoklips pie klausītājiem nonāca Ziemassvētkos. Klipā piedalās aktrise Klinta Leja.
Zelta klasika populāru aktieru izpildījumā koncertā «Sounds of the Music»
Mūziklu zelta klasiku populāru aktieru izpildījumā piedāvās Vecgada koncerti „Sounds of the Music”, kas savu skanējumu sāks 27.decembra vakarā Bauskas Kultūras centrā. Koncerti vienkopus pulcēs aktierus no četriem Latvijas teātriem, instrumentālo pavadījumu koncertā spēlēs Jāzepa Mediņa mūzikas skolas simfoniskais orķestris Pētera Plūmes vadībā.
Rīgas Doma jaunā vitrāža – pirmā piemiņas zīme Latvijas brīvvalsts vēsturei
Rīgas Domā pirmo reizi tapusi piemiņas zīme neatkarīgajai Latvijai – tā ir barikāžu laikam veltītā vitrāža „Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas uzstādīta Marijas kapelā ar skatu uz Doma laukumu. Kriša Zilgalvja un viņa komandas mākslas darbs tapis piecus garus gadus par tautas ziedojumiem, un to oficiāli atklās nākamā gada sākumā.
«Soviet Milk» - Noras Ikstenas «Mātes piens» izdots angliski
Nākamais gads latviešu literatūrai solās būt ļoti īpašs un veiksmīgs vismaz divu iemeslu dēļ.  Baltijas valstis pirmoreiz vēsturē izraudzītas par galvenajām valstīm prestižajā Londonas grāmatu tirgū. Bet mūsu rakstniece Nora Ikstena būs Londonas grāmatu tirgus dienas autore. Nupat arī klajā nācis Latvijā ārkārtīgi populārā Ikstenas romāna "Mātes piens" angļu tulkojums.
Orķestra «Rīga» krāšņie džeza Ziemassvētki
Džeza mūziķis Dāvis Jurka un orķestra “Rīga” bigbends aicina klausītājus uz Ziemassvētku koncertiem 23. un 26. decembrī Lielajā ģildē un ar patiesu prieku paziņo, ka uzstāsies Latvijā iemīļoti dziedātāji – Rūta Dūduma, Evilena Protektore un Normunds Rutulis –, kā arī franču džeza dziedātāja Kamilla Berto, informē orķestra mārketinga speciāliste Simona Ruska.
«Zelta mikrofons» šogad saņēmis 309 pieteikumus
Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons" žūrijai šogad daudz intensīvāks vērtēšanas process nekā līdzšinējos gados. Kopskaitā šogad saņemti 309 pieteikumi, kas ir par 43 ierakstiem vairāk nekā iepriekšējā gadā.
Rihards Lībietis laiž klajā skaņdarbu un video «Too many thoughts»
Ģitārists Rihards Lībietis piedāvā jaunu skaņdarbu “Too many thoughts” akustiskajai ģitārai, kas ir neliels priekšvēstnesis tuvākajā laikā gaidāmajiem mākslinieka oriģinālmūzikas projektiem. Skaņdarbs radies rudens iestāšanās laikā, iedvesmojoties no gadalaikam raksturīgās emociju, krāsu un noskaņu dažādības.
Operetes fonds aicina baudīt gadumijas svētku noskaņu koncertā «In Blue»
Latvijas Operetes fonds piedāvā klausītājiem baudīt gadumijas svētku noskaņu, klausoties dzirkstošu un jaunības azarta piesātinātu koncertprogrammu "In Blue" 26.decembrī plkst. 16.00 Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē un 29. un 30.decembrī plkst.18.00 kultūras pilī "Ziemeļblāzma". Programmā gan populāri Johana Štrausa operešu hiti, gan Džordža Geršvina "Rapsodija blūza stilā" un Leonarda Bernstaina skaistākās mūzikas lappuses, pie klavierēm būs džeza lielmeistars Harijs Bašs vai Agnese Egliņa. Pie diriģenta pults - šī gada jubilārs Guntars Bernāts.
Jaunā Rīgas Krievu teātra vadītāja: Teātrim jābūt aktīvākam dialogā ar dažādiem skatītājiem
Šonedēļ kļuva zināms, ka par Rīgas Krievu teātra jauno vadītāju kļūs šī teātra aktrise un producente Dana Bjorka, agrāk zināma kā Dana Čerņecova. Viņa amatā nomainīs Eduardu Cehovalu, kurš Rīgas Krievu teātri vadījis teju 30 gadu, un sola ar lielu enerģiju ķerties pie teātra auditorijas paplašināšanas un mūsdienīgākas komunikācijas ar skatītājiem un teātra kritiķiem.
«Edgars Račevskis un draugi» - koncerts Jāņa Akuratera muzejā
Piektdien, 22.decembrī, plkst. 17.00 Jāņa Akuratera muzejā apmeklētāji tiek aicināti uz koncertu “Edgars Račevskis un draugi”. Līdz ar to tiks atjaunota pirms muzeja restaurācijas aizsāktā tradīcija, kad pēc pazīstamā diriģenta iniciatīvas mājā pirms Ziemassvētkiem skanēja muzikāli priekšnesumi.
Laimīgās mākslas muzejā skatāma alumīnija skulptūru izstāde
Tumši ziemīgajam laikam pretnostatot alumīnija vēso spīdumu, “Happy Art Museum” jeb Laimīgās mākslas muzejā atklāta izstāde “Agregātstāvoklis – skulptūra”. Desmit dažādu mākslinieku darbi, kas veidoti no alumīnija, atklāj, cik dažāds var būt šis manipulācijām pakļāvīgais metāls, ko paši tēlnieki pielīdzina sudrabam.
Dailes teātra saime sarūpējusi Vecgada koncertu «Daudz, daudz laimītes!»
Gadumijas gaidās improvizētu Vecgada apsveikumu koncertu “Daudz, daudz laimītes!” sagatavojusi Dailes teātra saime. Viņi vēlas, lai skatītāji pasmietos paši par sevi un veco gadu pavadītu ar smaidu sejā un sirdī, milzu televizorā skatoties tautā iemīļotus muzikālus priekšnesumus no 20. gadsimta 90. gadiem līdz pat mūsdienām.
«filmas.lv» piedāvā jaunu Ziemassvētku filmu izlasi
Turpinot tradīciju, brīdi pirms Ziemassvētkiem Nacionālā kino centra portālā "filmas.lv" ievietotas atkal jaunas un tematiski piemērotas Latvijas filmas gan mazajiem skatītājiem, gan pieaugušajiem, gan visiem kopā – no Vara Braslas ģimenes filmas “Ūdensbumba resnajam runcim” līdz Rozes Stiebras izcilākajiem darbiem, arī Vladimira Leščova un Jāņa Streiča filmas.
Galerijas