Dzīve & stils / Veselība
Nometnē neredzīgajiem māca nepadoties un dzīvot pilnvērtīgi

Vai neredzot var iepazīt pasauli? Biedrības „Es redzu” vadītāja Aivija Bārda ir pārliecināta, ka var, to apliecina arī viņas un dēla Georga pieredze - puisis, kurš bērnībā agri zaudēja redzi, ir gan pabijis studēt Amerikā, gan sporto. Tāpēc, lai nenolaist rokas rosinātu arī citus, kuriem ir līdzīgas problēmas, Aivija Bārda jau sesto gadu organizē nometni „Pasaule visiem Latvijā”.

Jāņu laikā jāvāc zāļu tējas

Ticējumi vēsta, ka Līgo vakarā jāņuzālēm piemīt dziednieciskas un pat maģiskas spējas. Tāpēc ar tām ne vien jāizpušķo sēta un jārotājas pašam, bet jāvāc arī zāļu tējas.

Mikroķirurgi brīdina: Pavasara darbos neuzmanība var dārgi maksāt

11 operācijas diennakts laikā. Tādu antirekordu pagājušās nedēļas nogalē bija spiesti uzstādīt Rīgas Austrumu slimnīcas mikroķirurgi, šujot klāt iedzīvotāju nozāģētos pirkstus un rokas. Arī pagājušās nedēļas nogalē veikta smaga operācija, kuras laikā kokapstrādes operatorei piešūta nozāģētā plauksta. 

 

Pēdējos gados Latvijā pieaug alerģiju upuru skaits

Bērzi, lazdas, alkšņi, vītoli, apses, ievas, graudaugi... Un tā var turpināt vēl ilgi. Daļai cilvēku pret augu ziedputekšņiem ir alerģija. Turklāt ārsti atzīst, ka pēdējo 20 gadu laikā ar ziedputekšņu alerģiju slimo arvien vairāk bērnu un jauniešu.

Šopavasar cilvēkiem piesūkušās vairāk nekā 160 ērces

Šogad līdz šīs nedēļas sākumam Infektoloģijas centrā Rīgā bija pārbaudītas 163 cilvēkiem piesūkušās ērces. Šajā gadā pirmā ērce pārbaudei atnesta jau 18.februārī, pēc tam marta sākumā, bet tagad jau vērojams ērču aktivitātes pieaugums.

Dermatologs: Mainās ādas vēža pacienta vidējais vecums

Ik gadu nepilniem diviem tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju atklāj ādas vēzi, un tiek zaudētas 60, 70 cilvēku dzīvības. Ir jāmeklē jauni veidi, kā uzrunāt iedzīvotājus savlaicīgi vērsties pie ārsta, un jāuzlabo dermatologu un onkologu spējas agrīni diagnosticēt dažādas ādas audzēju formas. Par to sestdien speciālisti diskutēja konferencē "Baltic Dermoscopy Forum". 

Jaunākie
Populārākie
Interesanti