Dzīve & stils / Veselība
VIDEO: Kā rīkoties, ja notikusi saindēšanās ar tvana gāzi

Lai gan līdz apkures sezonai vēl tālu, ar tvana gāzi cilvēki var saindēties arī vasarā, piemēram, kurinot pirti vai ciešot ugunsgrēkā. LTV raidījums "Rīta panorāma" rubrikā "Pirmās palīdzības ABC" skaidroja, kā rīkoties, ja notikusi saindēšanās ar tvana gāzi.

VIDEO: Kā rīkoties, ja apēsta indīga sēne

Lai gan visur un vienmēr tiek skaidrots, ka jālasa un jāēd tikai zināmas sēnes, katru gadu vairāki cilvēki saindējas ar indīgām sēnēm. Kā šādās situācijās rīkoties - to "Pirmās palīdzības ABC" skaidroja Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta panorāma''. 

VIDEO: Kā rīkoties, ja iekodusi čūska

Kā pareizi rīkoties, ja gadījusies konfliktsituācija ar odzi un kāpēc pēc čūskas koduma vajadzētu lūgt mediķu palīdzību. To rubrikā "Pirmās palīdzības ABC" skaidroja LTV raidījums "Rīta panorāma".
 

VIDEO: Iedzēlis kukainis. Ko darīt?

Rubrikā “Pirmās palīdzības ABC” šoreiz sižets par pareizu rīcību pēc kukaiņu (bites, lapsenes, sirseņi) dzēlieniem. Vairumā gadījumu, tiem, kuriem nav alerģiskas reakcijas, lapsenes dzēliens problēmas nesagādās, tomēr vienmēr ir izņēmuma gadījumi.

Aizvien vairāk cilvēku potējas pret difteriju

Šā gada pirmajā pusē pret difteriju vakcinēto iedzīvotāju skaits bijis teju par pusi lielāks, salīdzinot ar atbilstošu laika posmu iepriekšējos gados. Tas saistīts ar pērn decembrī sākto kampaņu "Pasargāts, jo vakcinēts!", kuras laikā iedzīvotājus informēja par šīs slimības kaitīgumu un atgādināja par nepieciešamo atkārtoto valsts apmaksāto vakcīnu.

Arvien jaunākiem bērniem novēro agresivitāti un uzvedības traucējumus

Arvien jaunākiem bērniem tiek novērota pārlieku liela agresivitāte vai bērniem neraksturīga noslēgtība, kas ir ne mazāk bīstama tendence. Šādu bērnu skaits pieaug. Pirms desmit gadiem katrā skolā bija viens bērns, kura uzvedība pedagogiem radīja satraukumu, bet tagad šādi bērni ir gandrīz katrā klasē. Šos secinājumus izdarījuši speciālisti, kas strādā ar bērniem, kuriem ir uzvedības traucējumi.

VIDEO: Kā atdzīvināt bērnu?

Bērna atdzīvināšana dzīvībai kritiskā situācijā ir līdzīga pieaugušā atdzīvināšanai, tomēr vienlaikus pastāv vairākas būtiskas atšķirības.

VIDEO: Kā atdzīvināt pieaugušo?

Nav nozīmes, vai cilvēks bezsamaņā nonācis pēc slīkšana, vai sirds apstājusies citu iemeslu dēļ. Atdzīvināšanas pasākumi vienmēr būs vienādi.

VIDEO: Ko darīt, ja aizrijies zīdainis

Zīdaiņa aizrīšanās gadījumā rīcībai ir jābūt zibenīgai, jo bez elpas zīdainis ne tuvu nevar izturēt tik ilgi, cik pieaugušais vai pusaudzis.  Ko darīt, ja aizrijies zīdainis – bērns līdz gada vecumam -, skaidro LTV “Rīta panorāmas” rubrika “Pirmās palīdzības ABC”.

Latvijā cilvēki klusē par zāļu blaknēm

Latvijā cilvēki klusē par zāļu blakusparādībām. Pērn Zāļu valsts aģentūra saņēma 341 ziņojumu un mazāk nekā 20 bija no iedzīvotājiem. Lielākoties par blakusparādībām ziņoja veselības aprūpes speciālisti. Speciālisti uzsver, ka zāļu drošums ir ārkārtīgi būtisks. Ziņojumi par blakusparādībām ļauj veicināt to drošumu, jo klīniskos pētījumos visus gadījumus nav iespējams izgaismot. Neatkarīga informācija par zālēm un to drošums bija viens no sarunu tematiem arī festivālā „Lampa” piektdien.

Norit jau septītā «Dzīvības koka» rehabilitācijas nometne cilvēkiem, kas uzveikuši vēzi

Pašlaik norit jau septītā rehabilitācijas nometne vēzi pārslimojušajiem pacientiem, ko organizē pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks”, pateicoties Latvijas Radio labdarības ziedojumu akcijai „Dod pieci”. Kopumā pa saziedotajiem nepilniem 200 000 eiro biedrība var noorganizēt 21 nometni vairāk nekā 500 cilvēkiem, un līdz šim atbalstu saņēmuši jau 140 cilvēki. Interese esot lielāka, nekā cerēts, atzīst nometņu organizatori. Tomēr organizatori tāpat uzsver, ka pieteikties uz kādu no nometnēm vēl ir iespējams, jo daļa gribētāju mēdzot pārdomāt.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti