Dzīve & stils / Veselība
Vairāk nekā trešdaļa ģimenes ārstu noslēguši e-veselības līgumus

Nesen apritējis gads kopš Latvijā pieejami e-veselības pakalpojumi. Šo projektu pavadījuši skandāli un ārstu protesti. No nākamā gada recepšu izrakstīšana un darba nespējas lapu atvēršana būs iespējama tikai e-veselības sistēmā. Cik aktīvi ārsti jau šobrīd ikdienā izmanto e-veselību, un kādas ir atsauksmes?

Par zoba izraušanu naktī - 175 eiro

Sāpīga problēma gan tiešā, gan finansiālā ziņā ir zobu sāpju likvidēšana, ja zobs iesāpējies naktī. Vismaz Rīgā populārākais uzziņu dienests 1188 visiem interesentiem kā pirmo nosauc vienu konkrētu zobārstniecības praksi, kur par zoba izraušanu naktī nākas šķirties pat no 175 eiro. Tikmēr nozares uzraugi atgādina, ka zobu asiņošanas vai traumas gadījumā neatliekamo palīdzību visu diennakti sniedz Stradiņa slimnīcas struktūrvienība Dzirciema ielā.  Bet sāpošus zobus naktī raut nevajadzētu vispār - sāpes jāmazina un jāgaida rīts.

Insulta diena Stradiņa slimnīcā

Šodien, 29.oktobrī, atzīmē Pasaules Insulta dienu (World Stroke Day 29th October). Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā Insulta dienai veltīts pasākums  notiks trešdien, 1. novembrī, no plkst. 10.00 līdz 13.00, informē slimnīcas pārstāvji.

Ārstniecības augi tējām lasāmi arī rudenī

Rudens nāk ne tikai ar lietu un vēju. Pelēkajām dienām un tumšajiem vakariem līdzi nāk nomākts garastāvoklis un vīrusu infekcijas. Kārsaviete Anna Danča, kura Latgales mežos un pļavās vāc ārstniecības augus, gatavo drogas pret depresija un citām ligām, ir pārliecināta, ka pret katru slimību dabā ir izaugusi kāda zālīte. Viņa arī atgādina, ka Latvijas pļavās un mežos joprojām ir vācami ārstnieciski augi un ogas.

Rīgas pansionāti cīnās ar parazītkukaiņiem

Rīgas pansionāti regulāri cīnās ar blaktīm, blusām un citiem parazītkukaiņiem. Ik pa brīdim ir uzliesmojumi, taču tos cenšas tūlītēji apturēt, lai nepieļautu tālāku insektu izplatīšanos. Lai gan pirms jauna pansionāta iemītnieka uzņemšanas dezinficē gan pašu cilvēku, gan viņa līdzpaņemtās mantas, parazītkukaiņi uzrodas pat pēc pārbaudēm.

Mēģina bremzēt pārmaiņas onkoloģijas slimnieku aprūpē

Veselības ministrija iecerējusi pārmaiņas, kurām būtu jāuzlabo ķīmijterapijas procedūru norise tiem onkoloģijas slimniekiem, kuri ārstējas dienas stacionārā. Taču pārmaiņas izsaukušas nopietnu pretestību, aiz kurām redzamas farmācijas biznesa intereses. Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” izpētījis, ka, īstenojot šādas pārmaiņas, aptieku letēm ietu garām zāles vairāk nekā divu miljonu eiro vērtībā.

Veselības inspekcijas jaunā vadītāja grib mainīt uzsvarus

Nākamā Veselības inspekcijas vadītāja Indra Dreika vērtē, ka līdz šim atsevišķos jautājumos reakcija no iestādes puses bijusi pārlieku saasināta un viņas vadībā no kontrolējošas un sodošas institūcijas tai būtu jākļūst uz prevenciju vērstai. Piemēram, viņasprāt, nepamatoti pārmetumi bijuši Stradiņa un Bērnu slimnīcai, kurām šomēnes nācās skaidrot Veselības inspekcijas atklātos nepamatoti apmaksātos izmeklējumus. 

Sola uzlabot mediķu piekļuvi jaunajam spēļu laukumam

Mediķiem raizes sagādā  jaunais, plašais spēļu laukums Rīgā, Krišjāņa Barona ielā, kur ik dienu pulcējas simtiem cilvēku. Apmeklētāji gūst daudz traumu, bet ātrās palīdzības mediķu piekļuve laukumam izrādās apgrūtināta. Pēc tam, kad “Panorāma” vērsa atbildīgo amatpersonu uzmanību, Rīgas domes pārstāvji sola šos trūkumu operatīvi novērst.

VIDEO: Bērnu neapdomīga rotaļa var pārvērsties vaļējā galvaskausā

Kopā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu Latvijas Televīzija (LTV) uzsāk jaunu rubriku, kas veltīta bērnu traumatismam “(Ne)tiešā vardarbība”. Lai gan bērnu skaits Latvijā sarūk, traumatisms ir nemainīgi augsts. Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) ik dienu atved 70 -100 bērnu ar dažādām traumām. Tuvākajās nedēļās tiks aplūkoti 15 reāli gadījumi no ārstu prakses, skaidrojot, kā mēģināt nosargāt savus bērnus, lai izvairītos no traģiskām sekām. 

Ko darīt, ja bērns grib kļūt par vegānu?

Aizvien biežāk cilvēki atsakās no dzīvnieku izcelsmes produktiem un kļūst par vegāniem. Ja tas ir visas ģimenes lēmums, nav problēmu. Taču, ko darīt tad, ja par vegānu grib kļūt tikai viens ģimenes loceklis, turklāt pats jaunākais?

Sēņotāji arī šoruden pārgalvīgi lasa nepazīstamas sēnes un saindējas

Iestājusies kārtējā sēņu sezona, un cilvēki arvien lasa un ēd nepazīstamas sēnes. Mediķi vērtē, ka saindēšanos skaits ir mazāks nekā pērn šajā laikā, taču sēņotāji arvien lieto uzturā arī sēnes, par kurām paši nemaz nav pārliecināti. Savukārt mikologi atgādina, ka ir arī retas un aizsargājamas sēņu sugas, kuras arī labāk atstājamas dabā.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti