Dzīve & stils / Tautas māksla
Sestajā festivālā «Gaviles» caur postfolkloru aicinās sajust mežu

„Pavasarī gribas gavilēt! Priecāties, ka tumšais laiks garām, saulīte sāk sildīt, balss arī skan skaļāk un gribas dziedāt”, savas izjūtas par sesto Latvijas postfolkloras festivālu  „Gaviles” atklāj tā organizatori. Šogad festivālam pirmo reizi  pievienota arī tēma – mežs pilsētā.

Bauskā atklāj izstādi «Mans tautastērps»

Ar projekta “Mans tautastērps” pirmās izstādes atklāšanu Bauskā, sācies izstāžu cikls, kas turpināsies pusotra gada garumā, apceļojot visu Latviju. Caur fotogrāfijām, kur redzamas dažādas sievietes dažādos tautastērpos,  atspoguļots mūsu senču mantojums un vērtības. Iecerēts arī, ka vēlāk šie tautastērpu stāsti tiks apkopoti grāmatā.

Grāmatā «Suitu rakstainās zeķes» apkopoti gandrīz 80 dažādi zeķu raksti un to vēsture

Pasākuma „Satiec savu meistaru!” ietvaros 1.aprīlī Rīgā atklās tautas tērpu ekspertes un Kurzemes tautas tērpu informācijas centra vadītājas Lias Monas Ģibietes grāmatu „Suitu rakstainās zeķes”. Pētniece tajā apkopojusi vairākus gadus vāktus materiālus par suitu zeķēm un izveidojusi rakstu kolekciju, kas iepazīstina ar to izcelsmi, spilgtajiem krāsu salikumiem un rakstu zīmējumiem.

Latviešu mantojuma dzīvību varēs meklēt pasākumā «Satiec savu meistaru»

Izmēģināt dažādu amatu prasmes un izdejot mīļākās tautas rotaļas jau šajā nedēļas nogalē varēs pasākumā „Satiec savu meistaru” 167 vietās visā Latvijā. Latviešu kultūras mantojums aizvien ir dzīvs un labi iederas mūsdienu cilvēka dzīvē, Latvijas Televīzijas raidījumā „Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte.

Suntažos tautas instrumentu spēles audzēkņi rādīs apgūtās prasmes

Suntažu kultūras nama zālē 1. aprīlī plkst. 18 jau sesto reizi biedrības “Skaņumāja” un Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) rīkoto tradicionālo instrumentu spēles kursu audzēkņi koncertā rādīs apgūtās tautas instrumentu – ermoņiku, vijoļu un mandolīnu spēles prasmes.

Rēzeknē vērtēs labākos reģiona amatierteātru iestudējumus

18. un 19. martā Rēzeknē norisināsies Latvijas amatierteātru iestudējumu reģionālā skate “Gada izrāde 2016”, piedāvājot divās dienās noskatīties deviņas izrādes. Skatītājus priecēs Rēzeknes, Jēkabpils novada Ābeļu, Līvānu novada, Baltinavas novada, Gulbenes novada Tirzas, Kokneses, Līksnas un Daugavpils amatierteātri.

Izdota grāmata «Kurzemes spraunās atštaukas»

Pirmsākumi Liepājas dziedošo aktrišu kopai „Atštaukas” meklējami pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu vidū. Tolaik Liepājas teātrī notika paaudžu maiņa un 11 aktrisēm bija jādomā, ko darīt tālāk. Apņēmīgi un enerģiski viņas lika lietā savu profesionālo sniegumu dažādās koncertprogrammās, iemantojot atzinību visā Latvijā. Nu par viņām tapusi Andreja Miglas grāmata „Kurzemes spraunās atštaukas”.  

Balvos teātri spēlē cilvēki, kuri redz nevis ar acīm, bet ar sirdi

Balvos teātri spēlē tie cilvēki, kuri neredz ar acīm, bet redz ar sirdi. Uz skatuves kāpj cilvēki ar redzes problēmām, arī tie, kuri neredz nemaz. Dramatiskā kopa darboties uzsāka pirms sešiem gadiem Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros, lai gan projekts noslēdzās, cilvēki teātri turpina spēlēt joprojām. Pirms pāris nedēļām teātra kopa piedalījās reģionu Latvijas amatierteātru skatē “Gada izrāde 2016” Alūksnē.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti