Dzīve & stils / Izklaide
Līgo Latgalē - folkloristi Dagdā, uguns gailis Rēzeknē un kolhoznieki Višķos

21. jūnijā Dagdu pieskandinās folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi no visas Latvijas. Vairāk nekā 45 tradicionālās kultūras kolektīvi pulcēsies uz starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2018” modelēšanas pasākumu “Vasaras saulgriežu svētki Dagdā”. Savukārt jautru un lustīgu līgošanu turpinājumā sola gan pasākumi Rēzeknē, gan Višķos un citviet.

Ielīgošanas pasākumā Spīķeros muzicēs «Skandinieki» un «Jauno Jāņu orķestris»

Otrdien, 20. jūnijā, no plkst. 18.00 Spīķeru radošajā kvartālā ikviens aicināts apmeklēt lustīgu un kustīgu ielīgošanas pasākumu “Daudzināju Jāņu dienu”, kurā darbosies īpašā Līgo svētku radošā darbnīca, varēs iegādāties ko noderīgu svētku galdam, uzstāsies folkloras draugu kopa “Skandinieki”, bet pasākuma noslēgumā uzstāsies grupa “Jauno Jāņu orķestris”.

Pieaug karstasinīgo deju popularitāte

Tās ir kaislīgas un romantiskas sajūtu dejas, kurās nekas nav iestudēts un kurās ļoti jāpaļaujas uz partneri – tā īsumā varētu raksturot Latīņamerikas dejas - salsu, bačatu un afrikāņu kizombu, kas turpina uzvaras gājienu arī mūsu valstī. 19.jūnija vakarā Rīgā noslēgsies sestais Latvijas juteklisko deju festivāls “On the Wave” jeb “Uz viļņa”, kura dalībnieku skaits no pirmsākumiem jau ir trīskāršojies. Kas mudina šķietami atturīgajiem latviešiem izlemt par labu šīm karstasinīgajām dejām?

Līgo Vidzemē - plaši un skanīgi Turaidā un pie Alauksta

Plašākos un skanīgākos Līgo svētkus un saulgriežus sola Vidzeme. Aizvadot saulgriežu nakti Turaidā ar 34 folkloras kopām, tālāk ceļš var vest uz Vecpiebalgas pusi, kur plašs festivāls gaidāms Alauksta krastā. Tomēr arī citviet Vidzemē - teju katrā pagastā - tiks kurti ugunskuri un ar dažādiem dabai un tradīcijām pietuvinātiem notikumiem svinēti Saules ritu svētki.

Kurzemē tautiska ielīgošana un zaļumballēm pilni Jāņi

Arī šogad Kurzemē vasaras saulgriežos un Jāņos kopīgi dziedās, kurs ugunskurus, pīs vainagus un vītnes, ies pirtī, vārtīsies rīta rasā, no stāvkrasta laidīs ugunsratu jūrā, svētīs Sauli un Zemi, ies rotaļās, dejos, ceps pīrāgus un sies sieru, kā arī skatīsies “Skroderdienas Silmačos”.

Rīgā tradicionāli līgos krastmalā un Dzegužkalnā

Rīgā jau tradicionāli Līgo svētkus svin gan 11. novembra krastmalā, gan Dzegužkalnā. Šogad pasākumā „Līgosim krastmalā!” apmeklētāji varēs lustēties vairākās svinību vietās: „Rīgas laukumā”, „Danču placī”, „Dziesmu paviljonā”, „Ziņģu sētā”, „Amatu un ritu pagalmā”, „Rotaļu skvērā”, kā arī „Godu un mielastu ielā”. Pasākums „Līgosim krastmalā!” 23. jūnijā sāksies plkst. 19.00 un turpināsies līdz pat rīta ausmai plkst. 4.30.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti